TWITTER

Astım (iltihabi nefes darlığı) için Bitkisel(doğal) ÇözümlerYazar: bitkiseldestek | Bitkisel Reçeteler | 08 Şub 2013 | 0 Yorum

Tanımı :  Solunum güçlüğüne sebep  oluşan 1 solunum sistemi hastalığıdır . Bu Rahatsızlık ta zorluk soluk asmada değil soluk vermededir . Akciğerdeki ufak hava borularının daralmasından ötürüdür . Dolasıdıyla kişi ciğerlerinden gerektiği kadar hava çıkaramadığından fakat  buna karşın olağan  hava alabildiği icin akciğeri şişer .

Sebep leri :  Alerji , akciğer hastalığı , vede ruhsal hadiseler meydana gelebilir  .Ev hayvanlarının tüyleri , yün lifleri , kuş tüyü gibi maddelerin yanı sıra ev tozları nöbete sebep  meydana gelebilir  . Astımın (iltihabi nefes darlığının) sebebi  umumiyetle  aniden  aşırı etkenin 1 araya gelmesine bağlı bulunduğundan  , astıma karşı bağışıklık(immün) sağlama çabaları tesiri z kalmaktadır .

Psikolojik sorunlar tek başına astıma sebep olmamakla 1 arada sorunların çoğalması 1 astım (iltihabi nefes darlığı) nöbeti başlatabilir .

Astım(iltihabi nefes darlığı) İçin Alınması Gereken Önlemler

1 .Kişinin astım (iltihabi nefes darlığı) nöbetlerine alerjik sebep ler sebep oluyorsa bu ortamın tamamen izole edilmesi gerekmektedir .

2 .Aşırı tedirginliklerden , tasa verebilecek duygusal sorunlarda elden geldiğince uzak durulmalıdır .

3 .Şişmanlıkta astım (iltihabi nefes darlığı) icin menfii etkenlerdendir .

4 .Sigara(tütün mamülleri) içmemeli hatta sigara(tütün mamülleri) içilen ortamlarda da bulunulmamalıdır .

ÖNERİLER

–  Kahvaltıdan önce 1 bardak kaynatılmış nane suyu içilmedir .

–  İyice yıkanmış 1 adet küçük boy marul arzuya göre limon vede tuz eşliğinde yenir .

–  Bir barak taze sıkılmış havuç suyunun içine (rendeleyerekte suyunu çıkarabilirsiniz .)bir tatlı kaşığı bal katılarak günde 3 kez taze amade lanarak tekrarlanır .

–  Bir litre suyun içine 1 çorba kaşığı sedef çiçeği vede 1 tutam dere otu katılıp kaynatıldıktan sonra günde 3 öğün 1 çay fincanı içilir .

–  Bir çorba kaşığı üzerlik tohumu dövülerek toz haline getirildikten sonra 1 tatlı kaşığı bal ilave edilerek macun kıvamı alana kadar karıştırılır . Günde aralıklarla 3 tatlı kaşığı yenilir .

–  Bir fincan kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kantaron katılıp kısa 1 zaman  demlenmesinin ardından sabahları aç karnına içilir .

–  Bir litre suyun içine 2 çorba kaşığı adaçayı , 2 çorba kaşığı sığır kuyruğu , 1 çorba kaşığı anason  katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek  günde 3 öğün aç karnına birer çay fincanı içilir .

–  Bir adet limon sıkılıp elde edilen suyuna 1 çay kaşığı bal karıştırılıp içilir

Etiketler:

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz

Yasal Uyarı

Bu sitede yer alan tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup, internet üzerinde bulunan makalelerin derlenmesinden oluşmuştur.. bitkiseldestek.com sitesi hastalık teşhis ve tedavi hizmetleri vermemektedir. Herhangi bir sağlık probleminiz olması durumunda ilgili doktorlar ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp