TWITTER

Testere Dişli Aslan Pençesi KürüYazar: bitkiselMakale | Şifalı Bitkiler | 07 Kas 2012 | 0 Yorum

Latince adı : Allcemilla vulgaris
Özellikleri : Bayanlarda tüylenmeyi önler, östrojen hormonunu arttırır,iltihaplı eklem romatizmasına iyi gelir, FSH hormonu yüksekliğine karşı, adet düzensizliğine faydalıdır.
Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Testere dişli arslanpençesi yaprak ve sapları beraberce kullanıldığında ishale karşı etkilidir ama ishal değilseniz kabız da yapmaz. Bağırsağın perisaltik (Sindirim Sistemi Gibi Bazı Organların Çeperlerindegörülen Ritmik ve Kuvvetli Kasılıp Gevşeme Hareketleri.) hareketlerini yavaşlatır ve kontrol altına alır. Hareketli bağırsak sendromu rahatsızlığına faydalıdır.
Zor iyileşen yaralarda veya ameliyattan sontaki yaranın kapanmasında birebir faydalıdır. Sık sık anemi (demire bağlı kansızlık) yaşayanlara haftada en az 5 yada 6 kez bu bitki çayını içmesi önerilir. Erken menopoza girmeyi yavaşlatır. Genç kızlar ve kadınlar da  adet düzensizliğine çok iyi gelir.Aynı zamanda da kadınlık hormonlarını dengeler. Rahimde oluşmuş miyom veya miyomların neden olduğu ara kanamaları da durdurur.Adet dönemlerinde fazla kan kaybına uğrayan veya adetleri uzun süren kadınlara önerilir.
Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı:
3 yada 4gr kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya atılır. Kısık ateşte 10 dk kadar kaynatılır. Daha sonra soğumaya bırakılır ve soğuyunca süzülür. Bir ay süresince her gün bir su bardağı içilmelidir. 1 aydan sonra bir hafta ara verilmelidir. Verilen aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. kahvaltıdan 2 saat sonra veya ikindiye doğru aç karnına içilmelidir.

Eğer daha sonra Regl düzensizliği tekrar ederse, kür aynı şekilde tekrar edilir.

FSH (FSH hormonu beyinden salgılanan ve kadında yumurtalıkları, erkekte ise testisleri uyaran bir hormondur.) hormonu yüksekliğine karşı

3 yada 4gr kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya atılır. Kısık ateşte 5 dk kadar kaynatılır. Daha sonra soğumaya bırakılır ve soğuyunca süzülür. Bir ay müddetince her gün iki defa bir su bardağı içilir. ılki kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisiyse akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her seferinde taze hazırlanması gereklidir.1 aydan sonra bir hafta ara verilmelidir. Verilen aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır.

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz

Yasal Uyarı

Bu sitede yer alan tüm içerik bilgilendirme amaçlı olup, internet üzerinde bulunan makalelerin derlenmesinden oluşmuştur.. bitkiseldestek.com sitesi hastalık teşhis ve tedavi hizmetleri vermemektedir. Herhangi bir sağlık probleminiz olması durumunda ilgili doktorlar ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
Sağlık ve Tıp Sağlık ve Tıp